Projekat „Digital education zone” omogućiće nastavnicima da predaju u srednjim stručnim školama evropskih zemalja kako bi zajedno rešili problem niske motivacije učenika (sa kojim smo se često susretali). Ovim projektom će se poboljšati veštine i kompetencije učenika srednjih škola koje su učesnice projekta. Učenici će se koristiti alatima za društvene medije u oblastima kao što su matematika, nauka i strani jezik, i na taj način uključiti alate za društvene medije u obrazovanje. Nameravamo da obogatimo lekcije i učinimo ih zabavnijim, i to trajnim integrisanjem alata za društvene medije u procese nastave.

Koordinator projekta je Konak Cinarli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi (Turska), a škole partneri na ovom projektu su Istituto Professionale Di Stato Per i Servizi Di Enogastronomia E Ospitalita Alberghiera Potenza (Italija), 3. Cotymur, Sociedad Cooperativa (Španija) i Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych i Ekonomicznych (Poljska).
Cilj projekta je da poboljša osnovne veštine i kompetencije učenika i profesionalni razvoj nastavnika. Pored digitalne pismenosti, želeli bismo da učenici akademski napreduju u oblastima kao što su nauka, strani jezici, matematika itd. Obezbedićemo da učenici i roditelji budu medijski pismeni pomoću korisničkog vodiča za društvene medije, koji ćemo im pripremiti.
Očekivani rezultati projekta:
- „Vodič za upotrebu društvenih medija”, koji su pripremili nastavnici;
- „e-spisak” o prednostima društvenih medija, koji su pripremili učenici i nastavnici;
- „Vodič za bezbedno korišćenje društvenih medija” za učenike i porodice i izveštaj.