Direktor Srednje škole za informacione tehnologije – ITHS Aleksandra Prokopijević pedagog je koji, pored izuzetno bogatog iskustva u nastavi, ima iskustva i na rukovodećim pozicijama u školi. Ova dva faktora čine Aleksandru liderom koji ima razumevanja za potrebe učenika i roditelja, ali i za zahteve svojih kolega, koji vode unapređivanju nastave u našoj školi.
Po završetku studija na Katedri za srpski jezik i književnost na Filozofskom fakultetu u Nišu, Aleksandra stiče zvanje diplomiranog filologa za srpskohrvatski jezik i jugoslovensku književnost.
Svoj profesionalni razvoj započela je kao profesor u osnovnoj školi, da bi se potom našla u ulozi predavača u srednjim školama, ali i na Vojnoj akademiji u Beogradu.
Stručni ispit za licencu za nastavnika Aleksandra je položila 1996. godine.
U ITHS-u Aleksandra je na mestu profesora srpskog jezika i književnosti od samog osnivanja škole, ali paralelno sa nastavom, obavlja i funkciju direktora.
Kako kontinuirano lično usavršavanje vidi kao jedan od vrhunskih ciljeva kojima bi trebalo težiti, Aleksandra je i realizator više projekata u obrazovanju, među kojima izdvajamo: „Školske stvaraonice”, u okviru pilot-faze Školskog razvojnog planiranja Ministarstva prosvete Republike Srbije i Svetske banke, kao i „Školsko prozorište”. Takođe, autor je i koordinator akreditovanih programa za stručno usavršavanje nastavnika srpskog jezika i književnosti, poput „Kreativne radionice u nastavi srpskog jezika i književnosti” i „Pozorišne azbuke”, ali i seminara ,,Projektno orijentisana nastava”, namenjenog svima koji su zaposleni u prosveti. Aleksandra je i jedan od autora materijala koji je korišćen u kreiranju sajta Mala matura, fragment koji se odnosi na srpski jezik i književnost.
Na tragu onoga što smo već istakli, a to je celoživotno učenje i usavršavanje kao model koji Aleksandra sledi, ali i drugima prenosi kao vrhunsku vrednost, važno je istaći i da su mnogobrojni seminari koje je Aleksandra završila svoju svrhu nalazili na njenim časovima, ali i u komunikaciji sa kolegama i saradnicima. Među seminarima izdvajamo: „Aktivno učenje – bazični i supervizijski seminar”, „Višefrontalni oblik nastave”, „Učionica dobre volje”, „Čuvari osmeha”, „Umeće komunikacije”, „Modularni program permanentne računarske obuke za nastavnike”, „Decentralizacija škola”, „Jačanje trenerskih veština”, „Kreativno obrazovanje”, „Školsko razvojno planiranje”, „Rodna ravnopravnost”, „Mi u reformi”, „Inkluzivno obrazovanje”, „Tehnike i postupci pravilnog učenja”, „Tehnike i postupci pravilnog pružanja prve pomoći”.
Svoj rad nije bazirala samo na časovima koji su kreativni, problemski osmišljeni i ispunjeni već je izuzetne uspehe ostvarivala i kao rukovodilac Dramske sekcije. Tako su predstave poput ,,Kose” i ,,Lajanja na zvezde”, koje su doživele svoje premijere i u izvođenju ITHS-ovaca, projekti na koje smo svi posebno ponosni.
Među mnogobrojnim filmovima koje je Aleksandra realizovala sa svojim učenicima, a koji su se bavili starim srpskim običajima, našim naučnicima, decom sa posebnim potrebama važno je istaći da je za jedno filmsko ostvarenje Aleksandra nagrađena prvim mestom na međunarodnom festivalu, a reč je o filmu koji je govorio o Svetom Savi.
Posebno važna tačka Aleksandrinog delovanja jeste humanitarni rad, na koji je ponosna čitava naša škola, ali i lokalna zajednica. Mnogo je ustanova i osoba kojima je koordinirala Aleksandra, a koje su izmamile osmehe na lica, ulepšale dan, mesec, ali i suštinski promenile život.
Aleksandra Prokopijević je majka troje dece i baka jedne unuke. Vrednosti koje neguje u svom privatnom životu, poput otvorenosti, kreativnosti, spremnosti za promene i ozbiljan rad, prenosi i u svoje radno okruženje. Kvalitetnu, dobro osmišljenu, kreativnu nastavu koja će učenicima poslužiti i kao izvor znanja, ali i inspiracije i funkcionalnih osposobljenosti, Aleksandra vidi kao svoj primarni zadatak. Atmosfera posvećenog rada, spoj nastavnih i vannastavnih angažovanja, zdrav i pošten odnos jesu klima koju Aleksandra u školi stvara kako bi ITHS bio sinonim za znanje, sigurnost, zadovoljstvo, humanost, kreativnost i posvećenost.