
Učenici ITHS-a su bili vredni i tokom letnjeg raspusta. Svoje slobodno vreme iskoristili su na pravi način – učestvovali su u projektu „LINK Summer Jobs”. Ističu da je ovo bila sjajna prilika da obogate svoj CV, steknu radne navike i razviju veštine koje će im biti od koristi u građenju karijere, te veruju da će im ovo dragoceno iskustvo pružiti prednost u budućnosti pri zaposlenju.
Šta je „LINK Summer Jobs” i zašto je važan za učenike ITHS-a?
Ovog leta je u okviru kompanije LINKgroup po prvi put realizovan projekat „LINK Summer Jobs” – program sezonskih parttajm poslova posebno prilagođen učenicima uzrasta 15–19 godina u okviru ustanova LINK edu alijanse.
Glavni cilj projekta bio je da se zainteresovanim srednjoškolcima iz LINK edu alijanse pruži prilika da akademsko znanje stečeno u školama primene u praksi i steknu iskustvo rada u velikom sistemu, kao i da se pripreme za dobre karijerne izbore.
Veliki broj prijavljenih srednjoškolaca zainteresovanih za sticanje prvog radnog iskustva, među kojima su se istakli i učenici ITHS-a, prošao je put od konkurisanja, preko predselekcije, selekcije i intervjua, do konačnog zaposlenja i onboarding procesa u okviru poslovnih segmenata LINKgroupa: marketinga, eduTV-a, HR-a i Client Servicea, čime je simuliran realan proces dolaska do radnog mesta.
Učenici su se sjajno snašli na poslovima u sektoru marketinga, ljudskih resursa i produkcije, ujedno prilagođavajući radno mesto svojim željama i sposobnostima.

Učenici ITHS-a stekli prvo radno iskustvo i zaradili prve plate
Tokom dva meseca trajanja projekta, odabrani đaci dobili su priliku da, uz podršku biznis-mentora, samostalno učestvuju u realizaciji različitih zadataka u okviru tekućih projekata i aktivnosti i na taj način svojim idejama, kreativnošću i znanjem stečenim u školi doprinesu njihovoj uspešnoj realizaciji.
Važnost mladih u radnoj kulturi
Podstičući mlade ljude da produktivno provedu svoje slobodno vreme tokom letnjeg raspusta, kroz ovaj projekat smo im omogućili da osete šta su timski rad, poslovno okruženje i dnevna dinamika, kao i da steknu svoje prvo radno iskustvo i zasluženu prvu platu. Entuzijazam koji su uneli u timove u kojima su radili oplemenio je radnu atmosferu, a pozitivna energija koju su doneli dodatno je doprinela produktivnosti već uigranih kolega.
Obučavanjem mladih kadrova LINKgroup stvara buduće profesionalce u brojnim oblastima i postavlja temelje njihovom karijernom putu.
Kako je izgledao jedan njihov radni dan, kakve utiske nose i šta o njima kažu predstavnici LINKgroupa i njihovi biznis-mentori, možete pogledati na sledećem linku: