
U eri digitalne komunikacije, olakšavanja protoka informacija i lako dostupnih sadržaja neizbežno je da se u digitalnom svetu javi i nasilje. Prema najnovijim istraživanjima ova vrsta nasilja široko je zastupljena i spada u red rizičnih ponašanja, na koja se posebno mora obratiti pažnja. Biti bezbedan na Internetu, ali i voditi računa o tome da nas neko ne povredi ili da nekog povredimo u digitalnoj komunikaciji veština je koju danas gotovo svako mora imati.Šta je to digitalno nasilje, koji su njegovi oblici, kako ga sprečiti? Na ova, ali i na mnoga druga pitanja, odgovarali su zaposleni u ITHS-u: profesor Nikola Dragović, psiholog Jelena Brajović i pedagog Dragana Radenović.
Gosti ITHS-a bili su đaci osmog razreda, koji su došli iz više osnovnih škola: „Jajinci”, „Jovan Popović”, „Branko Radičević” i „Stevan Sinđelić”. Prisutni učenici su iz prve ruke dobili informacije kako se što efikasnije osigurati pri poseti internetu.
Mnoga korisna znanja, ali i upoznavanje sa školom, kao i sa sistemom koji je bezbedan, novosti u sferi digitalne zaštite… sve su to bili aspekti kroz koje su učenici prolazili, sa njima se upoznavali i usvajali ih.Kako biti siguran i zaštićen, kako se ponašati u eri digitalnih komunikacija i kako izbeći neprilike, pitanja su na koja smo davali i na koja ćemo i u budućnosti davati odgovore. Ova akcija samo je jedna u nizu onih koje promovišu prave i visoke vrednosti, a koje neguje ITHS zajednica.